Español Para Todos
strona głównamapa serwisu

ept
  ◦ o serwisie
  ◦ mapa serwisu

język
  ◦ gramatyka
  ◦ idiomy
  ◦ zwroty
  ◦ o języku

zasoby
  ◦ słownik
  ◦ baza czasowników
  ◦ przysłowia
  ◦ wzory podań/listów

katalogi
  ◦ strony www
  ◦ książki
  ◦ muzyka
  ◦ poezja

do ściągnięcia
  ◦ programy

testy
  ◦ typy testów
Książki

 
"Język hiszpański w 30 dni"
Autor: Carmen Konigbauer, Harda Kuwer
Tłumacz: Zagórowska Kamila
Wydawnictwo: Langenscheidt

Błyskawiczny kurs językowy z kasetą dla samouków. Składa się z 30 lekcji, które obejmują dialog wraz z tłumaczeniem na język polski, ćwiczenia, słowniczek i komentarz gramatyczny. Pozwoli poznać reguły obcego języka oraz podstawowe słownictwo, po każdych pięciu lekcjach można sprawdzić postępy w nauce, rozwiązując specjalny test cząstkowy.

 
"Język hiszpański dla początkujących"
Autor: Oskar Perlin
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

Książka zawiera 60 lekcji, teksty przybliżające kraje hiszpańskojęzyczne, objaśnienia wyrazów i zwrotów, komentarz gramatyczny, ćwiczenia oraz klucz do tekstów i ćwiczeń.

 
"100 listów. Język hiszpański"
Autor: Birgit Abegg, Juliana E. Moreno
Wydawnictwo: Langenscheidt

Książka dla wszystkich ambitnych i aktywnych zawodowo, którzy chcą prowadzić korespondencję biznesową w języku hiszpańskim w sposób profesjonalny, jak również dla tłumaczy, studentów kierunków ekonomicznych i administracji.

 
"Czasowniki hiszpańskie"
Tłumacz: Arkadiusz Gmitrzak i inni
Wydawnictwo: Philip Wilson

Książka zawiera podstawowe wiadomości o różnych formach i konstrukcjach czasownikowych, czasach, trybach w języku hiszpańskim- pełną odmianę ponad 200 czasowników hiszpańskich - indeks liczący 2400 powszechnie używanych czasowników, odsyłający do odpowiednich wzorców odmiany.

 
"Czasowniki hiszpańskie"
Autor: Jacek Perlin, Maria Milewska-Rodrigues
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

Książka zawiera podstawowe wiadomości o czasach, trybach i stronach, czasowniki regularne i nieregularne, tabele koniugacyjne, rekcję.

 
"Czasy i czasowniki hiszpańskie"
Autor: Carlos Segoviano
Tłumacz: Alina Rozynek
Wydawnictwo: PONS

Książka zawiera jasno sformułowane reguły, które pomogą utworzyć każdą formę czasownika a także najważniejsze czasowniki hiszpańskie w przejrzystych tabelach.

 
"Idiomy polsko-hiszpańskie"
Autor: Jesus Pulido Ruiz, Dorota Leniec-Lincow
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Książka zawiera: polskie i hiszpańskie idiomy i wyrażenia podobne, prawie 1800 haseł głównych, około 2500 wyrażeń, wskazówki objaśniające i definicje w języku polskim i hiszpańskim, przykłady użycia haseł w kontekście w języku polskim i hiszpańskim, pełny indeks w języku polskim i hiszpańskim.

 
"1500 idiomów hiszpańskich"
Autor: Abel A. Soriano, Kamila Zagórowska
Wydawnictwo: Langenscheidt

Książka zawiera najważniejsze idiomy hiszpańskie uporządkowane tematycznie według słów-kluczy, każdy idiom opatrzony tłumaczeniem i przykładami użycia, obszerny indeks, liczne zabawne ilustracje przedstawiające dosłowne znaczenia idiomów, dla uczących się języka hiszpańskiego na poziomie średnio zaawansowanym i zaawansowanym.

 
"Idiomy hiszpańskie"
Autor: Małgorzata Koszla - Szymańska, Jesus Pulido Ruiz
Wydawnictwo: Wiedza Powszechna

Książka zawiera 1200 wyrażeń i zwrotów frazeologicznych języka hiszpańskiego. Przeznaczona jest dla osób średnio zaawansowanych w nauce języka hiszpańskiego, które pragną znacznie pogłębić jego znajomość. Książka składa się z dwóch części. W pierwszej - alfabetycznie podano wyrazy hasłowe będące ośrodkiem związku frazeologicznego oraz ich polskie odpowiedniki. Pod tymi hasłami umieszczono idiomy - każdy z tłumaczeniem znaczenia na język hiszpański i język polski, a także - co ważne - przykłady ich użycia w zdaniach.
W części drugiej znalazły się ćwiczenia pomagające opanować użycie idiomów w zdaniach oraz klucz do ćwiczeń.

 
"Krótka gramatyka - Język hiszpański"
Autor: Astrid Bohringer
Wydawnictwo: Langenscheidt

Książka zawiera najważniejsze zasady, liczne przykłady z polskimi tłumaczeniami oraz spis alfabetyczny terminów gramatycznych - książka dla uczących się na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym.

 
"Rozmówki hiszpańskie"
Tłumacz: Jesus Pulido Ruiz
Wydawnictwo: Philip Wilson

Książka zawiera niezbędne informacje turystyczne, słowniczek 5000 haseł, podstawy gramatyki oraz to co warto zobaczyć i wiedzieć.

 
"Praktyczne rozmówki - Język hiszpański"
Tłumacz: Anna Gilewska
Wydawnictwo: Langenscheidt

Książka zawiera zwroty i słówka niezbędne w podróży, praktyczny podział tekstu, tekst obcojęzyczny w prostym zapisie fonetycznym, wiadomości o kraju, jego mieszkańcach i obyczajach, łatwy do opanowania skrót gramatyki.

 
"Rozmówki ilustrowane - Język hiszpański"
Tłumacz: Anna Gilewska
Wydawnictwo: Langenscheidt

Książka zawiera ponad 7 000 słów i zwrotów, które pomogą za granicą w każdej sytuacji. Ponadto zawiera tekst obcojęzyczny w prostym zapisie fonetycznym, wiadomości o kraju, jego mieszkańcach i obyczajach, łatwy do opanowania skrót gramatyki.

do góry
Copyright © Marcin Mączka (CI4-20221117)