Español Para Todos
strona głównamapa serwisu

ept
  ◦ o serwisie
  ◦ mapa serwisu

język
  ◦ gramatyka
  ◦ idiomy
  ◦ zwroty
  ◦ o języku

zasoby
  ◦ słownik
  ◦ baza czasowników
  ◦ przysłowia
  ◦ wzory podań/listów

katalogi
  ◦ strony www
  ◦ książki
  ◦ muzyka
  ◦ poezja

do ściągnięcia
  ◦ programy

testy
  ◦ typy testów
Strony WWW

 
Verbix
http://www.verbix.com/
Verbix jest niezależną, niekomercyjną organizacją której celem jest promowanie i ochrona językowej różnorodności. Strona zawiera bazę koniugacji dla setek języków, od międzynarodowych i narodowych po regionalne czy nawet wymierające. Oczywiście wśród tych języków jest również język hiszpański.
Dodatkowo ze strony można pobrać program służący do odmiany czasowników (w dwóch wersjach: freeware i shareware). Niestety w wersji freeware zawiera on bazę czasowników ograniczoną do mało znanych języków, m.in. bez języka hiszpańskiego. Na szczęście wersji sieciowej można używać bez ograniczeń.

 
Terra
http://www.terra.es/
Portal Terra jest hiszpańskojęzycznym odpowiednikiem naszego Onetu czy Wirtualnej Polski. Zawiera typowy zestaw serwisów i kanałów taki jak poczta, wiadomości, muzyka itp. Jedną z ciekawszych opcji jest przewodnik po hiszpańskich miastach, w którym można uzyskać informacje o restauracjach, kinach, aptekach itd. Portal jest międzynarodowy - ma m.in. wersję brazylijską, kolumbijską, amerykańską, panamską (w sumie 17).

 
Periodismo
http://www.periodismo.com/
Periodismo jest serwisem grupującym teksty najciekawszych artykułów z największych hiszpańskojęzycznych gazet (m.in. z hiszpańskich El Mundo i El País czy argentyńskiego La Nación). Ponadto zawiera odnośniki do stron najpopularniejszych gazet, czasopismo oraz stacji radiowych.
Ciekawą opcją jest możliwość zaprenumerowanie codziennego biuletynu emailowego, w którym przesyłane są linki do artykułów.

 
Diccionario de la Real Academia Española
http://cultura.terra.es/cac/rae/
Słownik umieszczony w portalu Terra.es. Jest to słownik hiszpańsko-hiszpański z dużymi możliwościami wyszukiwania.

 
Hiszpania Online
http://www.hiszpania-online.pl/
Jest to portal o Hiszpanii - oddając głos autorom: "Portal hiszpański jest dla wszystkich tych, których interesuje Hiszpania. Można znaleźć tu przede wszystkim Wirtualny Przewodnik po regionach Hiszpanii, porady i informacje potrzebne przy planowaniu podróży. Dla zainteresowanych danymi statystycznymi, historią, architekturą, rolnictwem czy malarstwem jest dział "Kompendium Wiedzy". Zawiera również informacje o literaturze - tłumaczenia wierszy poetów hiszpańskich, recenzje książek. Natomiast dla smakoszy i znawców kuchni śródziemnomorskiej - kącik kulinarny z przepisami oryginalnych potraw hiszpańskich."

 
Hiszpański On-line
http://republika.pl/jezykhiszpanski1/
Strona ta ma na celu w sposób przystępny i szybki nauczyć Cię języka hiszpańskiego. Zawiera zarówno materiały z zakresu gramatyki, jak i słownictwo.

 
El Pais
http://www.elpais.es/
El Pais to jeden z największych hiszpańskich dzienników. Na tej stronie można znaleźć wszystko na temat tego co się dzieje na codzień w Hiszpanii. Jest tam mnóstwo aktualnych artykułów na temat polityki, ekonomii, kultury i sztuki, edukacji, nowoczesnej technologii itp.

 
Catalonia Tourist Guide
http://www.publintur.es/defaultang.htm
Przewodnik po Katalonii - zawiera informacje praktyczne i wiadomości o ciekawych miejscach w Katalonii.

 
Język w sieci
http://www.jezyk.waw.pl/list.php?lang=sp
Język w sieci to skatalogowany zbiór odnośników do różnych miejsc w internecie, które pomagają lepiej poznawać języki obce. Można wyszukiwać strony zaznaczając różne opcje np. strony tylko po polsku, strony z kursami do nauki języka hiszpańskiego, ze słownikami, z tekstami i ćwiczeniami, z gramatyką, z multimediami (audio lub video).

 
WebMadrid
http://www.webmadrid.com/
Wszystko, co turysta powinien wiedzieć o Madrycie.

 
Hispavista
http://www.hispavista.com/
HispaVista to wyszukiwarka stron hiszpańskojęzycznych z całego świata. Zawiera typowy zestaw serwisów i kanałów.

 
Elementary Spanish
http://www.learnalanguage.org/elemspan/
Wesoła i kolorowa strona w materiałami do nauki hiszpańskiego, strona dla dużych i małych.

 
Escolar
http://www.escolar.com/
Strona, która nie tylko uczy języka hiszpańskiego, ale również umożliwia naukę np. historii i matematyki w języku hiszpańskim. Zawiera dużo informacji o rzadko poruszanych dziedzinach języka hiszpańskiego jak reguły ortografii, sylaby czy interpunkcja.

do góry
Copyright © Marcin Mączka (CI4-20221117)