Español Para Todos
strona głównamapa serwisu

ept
  ◦ o serwisie
  ◦ mapa serwisu

język
  ◦ gramatyka
  ◦ idiomy
  ◦ zwroty
  ◦ o języku

zasoby
  ◦ słownik
  ◦ baza czasowników
  ◦ przysłowia
  ◦ wzory podań/listów

katalogi
  ◦ strony www
  ◦ książki
  ◦ muzyka
  ◦ poezja

do ściągnięcia
  ◦ programy

testy
  ◦ typy testów
Informacje o Español Para Todos

Czym jest EPT? (ostatnia aktualizacja: ok. 2007 roku)

Español Para Todos jest niekomercyjnym serwisem, który ma służyć upowszechnianiu języka hiszpańskiego. Jest przeznaczony przede wszystkim dla osób, które uczą się tego języka lub mają ochotę rozpocząć. Nie znaczy to, że pozostałe osoby nic tutaj ciekawego nie znajdą dla siebie. Poza gramatyką oraz słownictwem w serwisie można znaleźć sporo tekstów piosenek i poezji, różne programy mające na celu wspomagać naukę oraz szereg katalogów z informacjami o stronach/książkach/itp. związanych z językiem hiszpańskim oraz jego nauką.

Osoby zaangażowane

Marcin - wyszedł z inicjatywą stworzenia strony jeszcze będąc studentem na III roku w Akademii Górniczo-Hutniczej (jednak od dłuższego czasu osoba intensywnie pracująca); zajmuje się przede wszystkim programowaniem strony oraz jej wyglądem; w początkowej fazie istnienia strony przygotowywał również jej zawartość, obecnie jednak z braku czasu musi poprzestać ustalaniu kierunku rozwoju strony; z wykształcenia informatyk.

Ania - nauczycielka języka hiszpańskiego w kilku szkołach i uczelniach, m.in. w Akademii Górniczo-Hutniczej (tam poznała Marcina - tzn. on ją - którego miała okazję uczyć); jej dziełem jest okazały dział z gramatyką; obecnie poza motywowaniem Marcina zajmuje się również "rekrutacją" osób, które następnie przygotowują nową część EPT.

Małgosia - osoba, która obecnie w największym stopniu zajmuje się przygotowywaniem materiałów dla serwisu; jej dziełem jest m.in. dział z tekstami piosenek i poezją; jest studentką, oczywiście Akademii Górniczo-Hutniczej; uczy się hiszpańskiego na zajęciach u Ani.

Pozostałe osoby - szereg osób, które dołożyły do serwisu cegiełki w postaci poszczególnych słowników tematycznych lub w inny sposób (np. udostępniły swój program); głównie studenci AGH uczący się hiszpańskiego na tej uczelni.

Historia

Pierwsza wersja EPT powstała jeszcze w roku 2001. Była to bardzo brzydka strona z niewielką ilością informacji i dostępna wyłącznie w sieci AGH. Od tamtego czasu serwis przeszedł szereg metamorfoz, których efektem jest oglądany obecnie serwis. Jest to już trzecia wersja! Miejmy nadzieję że ostatnia.

Kilka słów na koniec

Mile widziane są uwagi dotyczące strony, jej przygotowania oraz zamieszczanych materiałów. Konstruktywne uwagi bardzo w cenie. Podobnie jak informacje o zauważonych błędach.

Kontakt

Email (należy wcześniej usunąć dziewiątki): ept99@tekidaki.pl


Miłego korzystania!
Copyright © Marcin Mączka (CI4-20221117)